fbpx

Fenerbahçe Mah. Lalezar Sk. No:7/9 Kadıköy/IST. +90 (216) 358 21 22

Doğum Sonrası Estetik

Doğum Sonrası Estetik Cerrahi Gereksinimleri:

Gebelik birçok fiziksel ve psikolojik değişikliğin gözlemlendiği bir dönemdir. Gebelik sonrasında birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkan bazı fiziksel değişimlere yönelik çözüm arayışları oldukça sıktır. Gebelik sonrası en sık görülen istekler karın, bel ve meme bölgelerinde olmaktadır. Bu yüzden yurt dışında bu ameliyatlar ‘’mommy make over ‘   olarak isimlendirilmektedir.


Gebelik tabi ki her annede değişik fiziksel etkiler bırakmakta kişinin önceki fiziksel durumu da bu değişiklikleri etkilemektedir. Burada kişisel anatomi ve kilo alıp verme bu değişimleri en çok etkileyen durumlardır. 

  • Hemen Randevu Oluştur
  • Hemen Randevu Oluştur

Doğum Sonrası Meme Estetiği

Gebelik sonrasında kilo alıp vermeye bağlı olarak, memelerin hızlıca büyüyüp küçülmesinin etkisiyle de memede çatlaklar ve sarkma sık karşımıza çıkar. Kişinin gebelik öncesi ne kadar çok meme dokusu var ise bu değişimler ile birlikte sarkma daha fazla olur. Meme dokusu çok az veya olmayan kişilerde sarkıklık az miktarda görülür. Genelde duyduğumuz veya bilinenin aksine gebelikte süt verme memede sarkıklık yapmaz, tam tersi olarak memede kasılma etkisi yarattığından sarkıklığı önleyici bir olaydır ve bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Dolayısıyla memede sarkıklık yaratacağı düşüncesiyle annelerin emzirmeyi bırakması her açıdan yanlıştır. 

Memede sarkıklığın minimal veya olmadığı durumlarda bu kilo alıp vermeye bağlı elastikiyet kaybı meme derisinin hacmini genişletir ve meme dokusu meme içerisinde daha az yer kaplar. İşte bu kadınların gebelikten sonra mememin içi boşaldı demelerinin sebebidir. Meme dokusu hiçbir yere gitmemiştir veya emzirme ile kaybolmamaktadır. Bu durumda asıl şikayet hacim kaybı olduğundan meme protezleri meme hacmi sağlamak için yeterli olmaktadır. Meme protezleri hacim vererek aynı zamanda uygulanacak özel teknikler ile meme başında 1-2 cm yukarıya doğru hareket sağlayabilir fakat bu ameliyatlar meme dikleştirme ameliyatlarının yerinin tutmazlar. Deri fazlalığının olduğu, meme başının sarkık olduğu durumlarda meme dikleştirme ameliyatlarına ihtiyaç duyulur.

Meme dikleştirme ameliyatları meme başının olduğu yerden daha yukarıda ideal yerine taşınması ve memedeki deri veya meme dokusu fazlalığının alınmasını kapsayan bir ameliyattır. Meme dokusu miktarına veya kişinin isteğine göre meme protezi tercih edilebilir. Unutulmamalıdır ki meme protezleri hacim yanına kendi ağırlıkları olan protezlerdir ve memede ağırlık oluştururlar. Dolayısıyla genelde bu hastalarımızda deri kalitesi zaten düşük olduğunda hastaya göre ağır kalacak protezler kullanmamak tercihi doktorunuza bırakmak uzun dönemde daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkartır.

Doğum Sonrası Karın Bölgesi Estetiği

Karın, bel bölgesinde yapılabilecek ameliyatlar liposuction, mini ve tam karın germe ameliyatlarıdır. Deri kalitesinin orta veya iyi olduğu hastalarda liposuction ile yağ alma yeterli bir sonuç sağlar. Karnın sadece alt bölgesinde hafif bir sarkma olduğunda mini karın germe sadece o sarkık dokunun alınmasını içeren bir müdahale olarak uygulanır. Aynı zamanda sıklıkla liposuction ve dikey olarak birbirinden ayrılmış karın kasların birbirinde dikilmesi ile birlikte daha etkili olmaktadır. Tam karın germe ameliyatları ise göbek deliğinden itibaren aşağıya kadar sarkıklığı olan ideal kilosuna yakın kişilerde uygulanır. Bu ameliyat fazla derinin alınması, deforme olmuş göbek deliğinin düzeltilmesi ve karın kaslarının dikilerek karın bombeliğinin azaltılmasını içerir. Aynı anda yapılacak bel germe ve liposuction da karın bölgesinin 360 derece şekillendirilmesine katkı sağladığında sıklıkla ameliyatlarımıza eklemekteyiz. 
İLETİŞİM
*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!