fbpx

Fenerbahçe Mah. Lalezar Sk. No:7/9 Kadıköy/IST. +90 (216) 358 21 22

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği
Üst göz kapaklarında deri ve deri altı dokularda sarkıklık, alt göz kapağında ise torbalanma en sık karşılaşılan durumlardır. Bu durum, sürekli uykusuz ve yorgun bir görünüme sebep olmaktadır. Üst ve alt göz kapağına yapılacak müdahaleler ile daha canlı ve dinlenmiş bir görünüme sahip olmak mümkündür.
  • Hemen Randevu Oluştur
  • Hemen Randevu Oluştur

Üst Göz Kapağı Estetik Cerrahisi

Üst göz kapağında en sık şikâyet üst göz kapağı derisinin fazlalığı ile karakterize olan durumdur. Bununla birlikte üst göz kapağında torbalanma artışı da sık görülmektedir. Üst göz kapağı ameliyatı çoğunlukla lokal anestezi altında yapılır ve oldukça konforlu bir ameliyattır. Ameliyat süresi ortalama 30-45 dakika olup hastalarımız birkaç saat takip sonrasında taburcu olabilir. Aynı gün soğuk uygulama, başı yukarıda şekilde yatış pozisyonu ve gözlerin çok fazla yorulmaması ameliyat sonrası genel önerilerimizdendir. Göz kapağı ameliyatı sonrasında ödem ve morluk kimi zaman 5-7 gün arası sürebilmekte ameliyat sonuçları ise 4. aydan itibaren belirgin olarak gözlemlenebilmektedir.

Göz kapağı çizgisi üzerinden yapılan kesiler ile özellikle göz kapağı dış kısmında belirgin olan deri fazlalığı alınır bununla birlikte göz kapağı kaslarında gerginlik ve torbaların azaltılması da bu ameliyata eklenmektedir.

Üst göz kapağı ameliyatı isteyen hastalarımızın daha az farkında olduğu durum kaş düşüklüğüdür. Kaş derisindeki düşüklük çoğu zaman göz kapağı derisinin sarkıklığı ile karıştırılabilmektedir. Aynı anda bunun tedavi edilmediği durumlarda kaş düşüklüğü devam ettiğinde hastalar sonuçla ilgili mutsuzluk yaşayacaktır. Öyle ki birçok durumda hastalarımızın aslında düşündüklerinin veya söylenenin aksine göz kapağı ameliyatı değil yalnızca kaş kaldırma ameliyatı ile şikayetlerinin çözüldüğünü görmekteyiz. Bunun muayene ile ameliyat öncesinde belirlenmesiyle kaş düşüklüğünün derecesine de bağlı olarak göz kapağı içerisinden veya saçlı deriden yapılacak kaş kaldırma ameliyatları ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. Kaş dış ve orta bölgesinde belirgin deri fazlalığı olan hastalarda saçlı deri içerisinden yapılan ameliyatlar daha faydalı olmakta orta veya minimal değişiklikler ise üst göz kapağı ameliyatı sırasında aynı kesiden gerçekleştirilebilmektedir .

Alt Göz Kapağı Estetik Cerrahisi

Alt göz kapağı estetiği isteyen kişilerde birincil şikâyet alt göz kapağında torbalanmadır. Bunun alt göz kapağının iç tarafındaki çukurluk, deri fazlalığı ve özellikle ileri yaşlarda göz kapağının sarkıklığı izlemektedir. 

Alt göz kapağı kirpikli kenardan yapılan kesiler ile hem kesi yeri çok iyi bir şekilde kamufle edilir hem de ameliyat sahası daha iyi gözükmektedir. Bu sayede sadece torbaları almamakta aynı zamanda çukurluğa yönelik müdahaleleri yapabilmekte alt göz kapağında oluşan diğer problemleri de çözebilmekteyiz.

Aslında alt göz kapağı torbalarının eksik olması veya ameliyat ile çok fazla çıkarılması da yorgun bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu yüzden torbaların çıkartılmasının yanı sıra bu torbaların alt göz kapağındaki boşluk alanlarına doğru doldurulması son yıllarda daha çok yaptığımız uygulamalardır.

Alt göz kapağına kendi içerisinde bütünsel bir yaklaşım ile bütün bu problemlere spesifik çözümler bulmak hem de hemen komşuluğundaki yanak bölgesindeki sarkıklıklara müdahale etmek daha iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Yaşlanma etkisiyle alt göz kapağında oluşan deformasyonlar sadece buranın değil yanağı da aşağıya doğru hareketi ile olur. Bu nedenle yüz germe, yağ dokusu ile dolgu veya orta yüz germe ameliyatları da aynı anda değerlendirilebilir.
Alt göz kapağı ameliyatlarında ödem ve şişlik 5-7 gün içerisinde geçse de yapılan işlemin içeriğine bağlı olarak da 4-6 ayda göz kapağı son şeklini alır. Bu dönemde en sık karşılaşılan komplikasyon alt göz kapağının aşağıya doğru çekmesi olup koruyucu tedavi ve öneriler ile hastaların çoğunda kendiliğinde iyileşme gözükür. Bu olasılığı azaltmak için alt göz kapağı derisinin koruyucu şekilde çıkarmak faydalıdır.
İLETİŞİM
*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!