fbpx

Fenerbahçe Mah. Lalezar Sk. No:7/9 Kadıköy/IST. +90 (216) 358 21 22

İmplant ile Popo Estetiği

İmplant ile Popo Estetiği

İmplant ile popo estetiği kalıcı olarak popoda hacim sağlamak ve poponun özellikle dış yan ve üst bölgesinde belirgin sağlamak için kullanılmaktadır. Popo implantları popo kası içerisine popo kası altına veya popo kası zarının altına yerleştirilebilir. Popo implantlarının popo kası üzerine kas zarı altında yerleştirilmesi yalnızca bazı özel implant tipleri ve düşük hacimlerde önerilmektedir. Popo implantlarının popo kası içerisine yerleştirmekteyim.

  • Hemen Randevu Oluştur
  • Hemen Randevu Oluştur

Ameliyatı nereden yapıyoruz ?

Kuyruk sokumundan aşağıya doğru her iki popo için yaklaşık 7-8 cmlik 2 adet kesi yapıyorum ve bu kesilerin en üst kısmı kuyruk sokumu altında kaldığında dışarıdan bir belirginlik göstermiyor. Bu kesiler uygun şekilde yerleştirildiğine iç tarafta kalacağından çıplak durumda dahi saklanmaktadır.

Protezi nereye yerleştiriyoruz ?

Popo protezleri üzerine oturulduğunda hissedilme, sürekli yer değiştirme ve hareket etme gibi uygun teknik ile yapıldığında aslında son derece nadir komplikasyonlar ile yer aldığından popo şekillendirme ve büyütmede hakkettiği değeri görmemekte. Geniş ve büyük bir alanı kapsayan popo kası ( Gluteus Maksimus kası) boylu boyunca bir sandviç gibi ikiye ayrılıp araya protez yerleştirildiğinde bu komplikasyonların meydana gelme ihtimali oldukça azalmaktadır. Popo kası içerisinde doğal bir boşluk olmadığından protezin gireceği bu boşluğu iyi bir şekilde yaratmak teknik açıdan zordur ve tecrübe gerektirmektedir. Bu boşluk iyi açıldığında ve konulan protez hacmi protezin tamamen kasın içerisinde kalacağı şekilde seçildiğinde olası komplikasyonlar son derece nadirdir.

Ameliyat süresi nedir ?

Ameliyat genel anestezi altında olup ortalama 2 saat sürmektedir. Popo kası ikiye ayrıldığından sızıntı olacağından ameliyatlarda bu sızıntıyı dışarıya alacak drenler yerleştirmekteyiz.

Ameliyattan sonra ne zaman oturabilirsiniz ?

Popo implantlarından hemen sonra implant üzerine oturmaya veya yatmaya izin vermekteyim Bu hem implanta bası yapacağında sızıntıyı veya kanamayı azaltmakta hem de ödeminin derinlere doğru inip siyatik sinire bası yapması ve buna bağlı ağrıyı da önlemektedir. Ağrının çok olduğu durumlarda ara ara yüz üstü yatarak protez üstündeki basınç da azaltılabilir. Fakat dikkatli olmakta ve yavaş hareket etmekte özellikle ilk 5 gün özen göstermek gerekir. Bu yaklaşım her hekimde farklılık gösterebilmektedir.

Ameliyattan sonra spor yapabilir miyim ?

3. haftadan sonra hafif egzersizler yapılabilir. Zorlanıldığında veya çok ağrı hissedildiğinde devam etmemek gerekir. Daha ağır egzersizler için ise 2. Aydan sonra yine kontrollü olarak yapmak mümkündür. 

Popo implantları ameliyattan sonra hissedilir mi ?

Uygun şekil, teknik ve hacim kullanılarak yerleştirilmiş popo implantları ameliyattan sonra dokunularak dahi hissedilmez. Fakat özellikle kas dokusu ince hastalarımızda olmak üzere istisnai durumlar olmakta bu genellikle hiçbir rahatsızlık vermemektedir. 
İLETİŞİM
*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!