fbpx

Fenerbahçe Mah. Lalezar Sk. No:7/9 Kadıköy/IST. +90 (216) 358 21 22

Karın Germe

Karın Germe
Karın germe ameliyatı esasen tüm germe ameliyatları gibi karın alt bölgesinde oluşan deri fazlalığının alınmasına yönelik bir ameliyat olmakla beraber uygulanan bazı ek teknikler ile karın iç yapısının düzleştirilmesi, göbek deliğinin biçiminin ve büyüklüğünün değiştirilmesi, bel oyuntusunun ortaya çıkarılması mümkün olmaktadır.
  • Hemen Randevu Oluştur
  • Hemen Randevu Oluştur

İdeal Karın Germe Ameliyatı Adayı Kimdir ?

Normal kilosuna yakın ( Vücut kitle indexi 30 altında) fakat elastikiyet kaybına bağlı olarak deride sarkıklık mevcut olan kişiler karın germe ameliyatı için ideal adaylardır. Kilonun ideale yakınlığı ameliyat sonucunun dramatik olarak değişimi, dolayısıyla hasta memnuniyetinin ve iyileşme sürecinin de istenilen şekilde geçmesinde en önemli faktörlerden biridir. Unutulmamalıdır ki plastik cerrahi ameliyatları ZAYIFLAMA AMELİYATLARI DEĞİLDİR. Öyle olsaydı dünyada obezite diye bir problem olmazdı. Şekillendirme ve vücut orantılarının sağlanması ameliyatlardaki temel amaçtır ve yüksek başarı oranı ve hasta memnuniyetleri ile seyreder. 

Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir ?

Karın germe ameliyatı temel olarak göbek deliğinin yerinde bırakıp bırakılmamasına göre basitçe değerlendirilebilir. 

Mini Karın Germe Nedir ?

Karnın en alt bölgesinde az miktarda deri fazlalığı olan kişilerde bu deri fazlalığının alınması mini karın germe olarak adlandırılabilir. Burada sadece bu bölge derisi hedeflenebildiği gibi bunun yanında karın kaslarında gevşekliğin giderilmesi ve liposuction ile depo yağların alınması da gerçekleştirilebilir. Mini karın germe ameliyatlarında asıl hedef karnın en alt bölgesindeki deri fazlalığıdır ve bikini bölgesinde yatay olarak yer alan kesinin uzunluğu bu dokunun miktarı ile ilişkilidir. Bu doku fazlalığı kadar kesiyi gerçekleştirmek ameliyat sonucunu da daha iyi gösterecektir. Yani mini karın germe ameliyatı her zaman kısa izli bir karın germe ameliyatı olarak değerlendirilmemelidir.

Tam Karın Germe Ameliyatı Nedir ? Hangi Durumda Tercih Edilir ?

Tam karın germe ameliyatı çeşitli sebepler ile kilo alıp verme periyotları geçiren özellikle gebelik döneminde karın içi kasların da zayıflaması ile karın dokusunda iç organların dışarıya doğru yayılması ve göbek deliğinin de deforme olmasıyla ortaya çıkan durumun düzeltilmesi için yapılmaktadır. 

Ameliyat Kesisi Nereden Olur ?

Karın germe ameliyatında insizyon (kesi) karın alt bölgesinde çoğunlukla tek bir yatay kesi şeklinde olmaktadır. Bu kesinin uzunluğu ve yönü karın sarkıklığının derecesi ve şekline göre her hastada değişir. Burada vücudun şekli sağa sola eğrilikler, göbek deliğinin vücutta yerleşim yeri önemli bir rol oynamaktadır. Kesinin yüksekliği yanında ameliyat sonrası dikişlerin kapatılabilmesi hem iyileşme hem de sonuç açısından en önemli noktalardandır. Dolayısıyla bunları göz önünde bulundurularak size uygun bir kesi yüksekliği ve uzunluğu belirlenmektedir. Bu, sosyal hayatta sizi rahatsız etmeyecek şekilde dizayn edilmektedir.
Nadiren göbek yüksekliğinin gövde üzerinde çok yüksek olduğu durumlarda bu kesi bikini seviyesinden daha yukarıda olabilmekte, göbek deliğine doğru bir dik çizgi şeklinde de olabilmektedir. İyi bir planlama ve dikiş tekniği ile zaman içerisinde bu izler oldukça azalmaktadır.

Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Karın germe ameliyatı öncesinde genel tıbbi durumunuz ile ilgili bütün detayları anlatınız. Anemi (kansızlık), hipertansiyon, diyabet, tiroit hormon bozuklukları, pıhtılaşma ve damar tıkanıklığı sorunları, varisler ameliyat öncesi değerlendirilmesi gereken durumlardır. Kullanılan kronik ilaçlar, hormon ve vitamin tedavileri de dahil olmak üzere bildirilmelidir.

Ameliyat Ne Kadar Sürmekte Ve Nasıl Gerçekleşmektedir ?

Karın germe ameliyatları ameliyatın içeriğine bağlı olarak ortalama 1 – 3 saat arası sürmektedir. Ameliyat sırasında karın dokusu, göbek deliği korunarak karın kaslarını saran zar tabakası seviyesi üzerinden kaldırılarak serbestleştirilmesidir. Yani biz bu ameliyatta karın içerisindeki dokular ile bir bağlantı halinde olamamaktayız ve bu neden ile karın içi organlara bir zarar verme söz konusu olmamaktadır. Sonrasında gevşek karın kasları uygun şekilde içeriden bir korse gibi sıkılaştırılır. Karın derisi gerilerek fazlalık kısmı atılır ve yeni karın dokusunda yeni bir göbek deliği oluşturulur. Aynı ameliyat sırasında özellikle bel bölgesini inceltme amacıyla bel germe ve liposuction ile yağ alma da sıklıkla uygulanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci Nasıldır ?

Tam karın germe ameliyatında hastalar genellikle 2 gün hastanede yatmakta, mini karın germede ise ertesi gün taburcu olmaktadırlar. Kasların sıkılaşmasına bağlı olarak bir miktar ağrı olsa da bu çok ilerde seviyelerde değildir ve rutin ağrı kesici ve kas gevşetici tedaviler ile hızlıca geçmekte 5. Günden sonra oldukça az seviyelere inmektedir. Hastalarımıza aşırı hareketler dışında hareket kısıtlığı veya eğilerek yürüme gibi önerilerimiz olmamaktadır. Kontrollü bir şekilde kişisel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmektedirler.

Ameliyat Sonrası Kontroller Nasıl Olmaktadır ?

Taburculuk sonrasında 3-4. günlerde yara yeri kontrolü için hastalarımızı çağırmaktayız sonrasında 1 hafta sonra bir kontrol ve 15 günlük periyotlar halinde kontrol önermekteyiz. Eğer yurt dışından geliyorsanız 7-8 günlük bir süreç erken dönemde takip için yeterli olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatından Ne Kadar Sonra Spor Yapabilirsiniz?

Ameliyat sonrasında 3. Haftadan itibaren hafif düzeyde spor yapabilirsiniz fakat karın egzersizleri için en az 6 ay beklemenizi öneririz. Karın kaslarının sıkılaştırılması için yapılan müdahalelerin tam olarak iyileşmesi bu kadar bir zaman gerektirmektedir. Kesi yerleriniz tamamen iyileştikten sonra havuza veya denize girmenizde bir sakınca yoktur. Yalnız ilk 6 ay yoğun güneş ışığından korunmak uzun süre maruz kalmamak ve koruyucu kremler kullanmayı öneriyoruz.
İLETİŞİM
*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!