fbpx

Fenerbahçe Mah. Lalezar Sk. No:7/9 Kadıköy/IST. +90 (216) 358 21 22

Kaş Estetiği

Kaş Estetiği
Kaşların yerleşimi ve şekli canlı ve genç görünümde önemlidir. Kaşların sarkık olması yorgun bir görünüm verebilir. Kaş estetiği ameliyatları kaş üzerinden, üst göz kapağı veya saçlı deriden yapılan kesilerle uygulanabilmektedir .

  • Hemen Randevu Oluştur
  • Hemen Randevu Oluştur

Kaş kaldırma ameliyatları kimlere uygulanabilir ?

Bir kişinin kaş kaldırma ameliyatından yüksek fayda görmesinin en önemli şart kaşta deri fazlalığı olmasıdır. Kaşlı deride sarkıklık olmayan kişiler kaş kaldırma ameliyatlarından az fayda görürler. Kaşınızda gerçek bir sarkma yok ise cerrahi bir müdahale ile veya herhangi bir askılama yöntemiyle kaşınız yukarıda durmaz. Başlangıçta dursa bile kısa sürede eski yerine gelecektir. Bu nedenle bu durumda göz kenarında kaşı aşağıya doğru çeken kasların botulinum toksin ile zayıflatılması ve kaşı kaldıran kasların daha üstün hale gelmesi sağlanarak kaş dış kısmı daha yukarıda durabilir. Bu tedavinin 6 ayda bir tekrarlanması gerekmektedir. 

Ultrasonik Kaş Kaldırma

Kaş düşüklüğünde özellikle 35-45 yaş arası kişilerde ultrason eşliğinde kaşı kaldırmayı sağlayan kas üzerindeki kaş zarı dokusu ısıtılarak uzun süreli kaş kalkıklığı sağlanabilir. Bu yöntem yaklaşık 15 dakika sürmekte etkisi 3-6 arasında gözükmektedir. Kalıcılığı ise 2-3 yıl kadardır. Kişinin kas yapısının uygun olması ve uygun bir teknik ile uygulanması başarı ihtimalini arttırır.

Kaş Askılama

İpler ile kaş askılamayı asimetri ve yabancı cisim reaksiyonları nedeni ile önermiyorum. Zaten gerçek bir deri fazlalığınız yok ise bu yöntem çok kısa süreli fayda sağlanabilir. Deri fazlalığı, sarkıklığı var ise de saçlı deriden yapılan kaş kaldırma ameliyatları uzun süreli iyi sonuçlar verir.

Göz Kapağı Estetiği ile Birlikte Uygulanması

Üst göz kapağı özellikle dış tarafındaki deri sarkıklıkları, fazlalıkları yalnızca üst göz kapağı ameliyatı ile düzeltilmek istenmektedir. Fakat bu fazlalığının bir kısmı kaş derisinin aşağıya doğru sarkması sonucu olabilmektedir. Bu durumda kaşın kaldırılması adeta bir göz kapağı ameliyatı olmuş gibi buradaki deriyi yukarı kaldırır ve göz kapağının üstü açılır.
İLETİŞİM
*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!