fbpx

Fenerbahçe Mah. Lalezar Sk. No:7/9 Kadıköy/IST. +90 (216) 358 21 22

Liposuction (Vücut Şekillendirme)

Liposuction ( Yağ Alma )

Liposuction ( yağ alma ) ameliyatıdır. Liposuction belirgin yağ depolanması olan bölgelerden cilt altı yerleşimli yağ depolarının azaltılarak şekillendirme sağlayan bir ameliyattır.Yağ dokusunun çeşitli yöntemler ile parçalanarak ince kanüller yardımıyla dışarı alınmasıyla gerçekleştirilir.


Kadınlarda bel, basen, karın bölgesi yanında sırt, iç bacak, diz içi, kol ve gıdı bölgesi bu depolanmanın sık olduğu bölgelerdir.Erkeklerde ise karın, bel bölgesi ve meme en çok liposuction uygulanan bölgelerdir.


Liposuction bir zayıflama ameliyatı değildir. Alttaki fazla yağ dokusu alınarak üstteki derinin bu bölge üzerinde yerleşmesiyle şekillendirme sağlamaktadır. Bu yerleşim ne kadar iyi olursa ameliyat sonucu o kadar iyi olacaktır.


Liposuctionda çok fazla yağ almak iyi sonuç anlamına gelmemektedir. Vücut oranlarını göz önünde bulundurarak olabildiğince pürüzsüz bir görünüm saplamak hedeftir.Vücut ağırlığının yüzde 5-6 sını geçmeyecek şekilde yapılacak liposuction olası komplikasyon risklerini oldukça azaltır.  • Hastanın ihtiyacına göre çeşitli cihazlar liposucitonda yağ parçalamak amacıyla kullanılabilir.

  • Ameliyat 30 dakika ile 2-3 saat kadar cerrahi alanın genişliğine göre sürmektedir.

  • Ameliyat sonrası deri altı ödemini baskılamak ve derinin alttaki dokuya uyumunu sağlamak amacıyla korse kullanılır.3 hafta sürekli 3 hafta da yarı zamanlı olmak üzere toplam 6 hafta korse kullanımı öneriyoruz.

  • Ameliyat sonrasında bol su içme, hareketsiz kalmamak tuzlu ve yağlı gıdalardan kaçınmak faydalı olabilir.

  • Ameliyatın içeriğine göre aynı gün veya ertesi gün taburcu olunabilir.

  • Ağrı seviyesi düşüktür.

  • Hemen Randevu Oluştur
İLETİŞİM
*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!