fbpx

Fenerbahçe Mah. Lalezar Sk. No:7/9 Kadıköy/IST. +90 (216) 358 21 22

Yüz Estetiği

Yüz Estetiği
Yüz Germe ameliyatı yüzde sarkıklığa sebep olan deri fazlalıkları, derin yüz dokusunun gevşekliğinin giderilmesi ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatı saçlı deri içerisinden aşağıda kulak önü çizgisine uzanan oradan da kulak arka bölgesine uzanan bir keşiden yapılır. Saçlı deri içerisindeki kesi kaş dış bölgesindeki gerginliği, kulak önündeki kesi yanaktaki sarkıklığın giderilmesi, kulak arkasındaki kesiler ise boyun bölgesindeki gerginliği sağlamak için yapılmaktadır.
Yüz germe ameliyatında yalnızca yanak bölgesinde değişiklik istenildiğinde yani boyun bölgesinde hafif bir sarkıklık olmadığında sadece kulak önünden kesi yapılarak bu ameliyat gerçekleştirilebilir. Buna kısa izli yüz germe veya mini yüz germe ameliyatı denilmektedir.
Hem yüz germe hem de mini yüz germe ameliyatlarına gıdı bölgesinde kas zayıflığı olduğunda çene altı kesiden gıdı germe ve hacim eksikliklerinde yağ enjeksiyonları eklenebilir.
Yüz germe ameliyatları hem sarkıklıkların geri döndürülmesi hem de hacim kayıplarının sağlanması yönünde birlikte yapılacak girişimler ile daha genç ve parlak bir görünüm sağlar .

  • Hemen Randevu Oluştur
  • Hemen Randevu Oluştur

Orta Yüz Germe

Yanak bölgesine sarkıklık orta yaşlardan itibaren özellikle yanak dokusu belirgin kişilerde rahatsızlık yaratmakta burun kenarında ağız kenarına inen çizgilerin belirginliğini de arttırmaktadır. Bu derin çizgiler çoğu zaman dolgular ile tedavi edilmeye çalışılmakta fakat gerçek sorunun çoğunlukla hacim kaybından ziyade sarma olduğu göz önünde bulundurulmadığından başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Aynı zamanda yanak sarkıklığının sonucu gözaltında çukur görüntüsü daha belirgin olmaktadır. 
Orta yüz germe ameliyatları saçlı deride şakak bölgesinden ve ağız içerisinden yapılan kesiler ile uygulanan bir ameliyattır. İhtiyaç halinde üst ve alt göz kapağı ameliyatları, kaş kaldırma ameliyatları ile de birlikte uygulanabilmektedir.

Boyun Germe

Boyun germe çoğunlukla yüz germe ameliyatları ile birlikte uygulanmaktadır. Bu ameliyata ihtiyaç gösteren yani gıdı ve boyun bölgesinde deri sarkıklığı mevcut hastaların büyük kısmında yanakta da sarkma olduğundan sadece bu bölgenin gerginleştirilmesi sarkık yanak dokusunun buranın üzerinden sarkmaya devam etmesiyle kötü bir görünüme sebep olur.
Boyun germe ameliyatları çene altı çizgisinden veya kulak arkasından yapılan kesiler ile gerçekleştirilir. Orta hatta gevşemiş boyun kasları dikilerek daha gergin bir görünüm sağlanır.
İhtiyaç halinde özellikle cilt altı depo yağ dokusu belirgin kişilerde ince kanüller ile yapılacak liposuction ile boyun kontürleri daha belirgin hale gelir. Aynı zamanda liposuctionın deride yarattığı kasılma etkisinden de fayda görülebilmektedir.
İLETİŞİM
*Randevu için formu doldurun, sizi arayalım!