Dr. Bora Ok | Estetik, Plastik, Rekonstrüktif Cerrahi

OP. DR. BORA OK

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Öz geçmiş

Orta ve lise öğrenimini Vefa Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Küçük yaşlarından beri kendisinden desteğini esirgemeyen ve Türkiye’de plastik cerrahinin kurucularından olan Prof. Dr. Halit Ziya Konuralp'in de etkisi ile plastik cerrah olmaya karar verdi. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda dereceye girerek Türkiye’nin ameliyat yoğunluğu en yüksek hastanelerinden biri olan İstanbul Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzmanlık eğitimine başladı.

Uzmanlık eğitimi boyunca sayısız el cerrahisi, yanık, doğumsal anomali, mikrocerrahi, tümör ve onarım cerrahisi ve estetik cerrahi ameliyatına katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği tarafından gerçekleştirilen mikrocerrahi kursunu tamamladı. Başta el yaralanmaları olmak üzere çok sayıda mikrocerrahi ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Uzmanlık tezi olarak çeşitli meme küçültme ameliyat tekniklerinin kısa ve uzun dönem sonuçları ve bu tekniklerin hasta memnuniyetine etkisi üzerine karşılaştırmalı bir çalışma sundu.

Mecburi hizmet yükümlülüğünü tamamlamasının ardından İstanbul’da özel bir estetik cerrahi kliniğinde çalışmaya başladı. Burada geçirdiği 4 sene boyunca başta meme, burun, yüz ve vücut estetiği olmak üzere binlerce estetik cerrahi ameliyatı ile lazer ve medikal estetik uygulaması gerçekleştirdi.          

2017 yılından bu yana İstanbul-Fenerbahçe’deki muayenehanesinde hasta kabul etmekte ve her biri alanında uzman ekibiyle birlikte ameliyatlarını İstanbul’un en donanımlı ve gelişmiş hastanelerinde sürdürmektedir. 15 kişilik hasta koordinatörü takımı ile hastalarına titizlikle hizmet vermektedir.

OP. DR. BORA OK

Yaklaşım

Her hastanın anatomik yapısı, ihtiyaçları ve beklentileri farklıdır. Dr. Bora Ok, hastalarının istek ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak, hasta memnuniyetini azami derecede sağlayacak ve aynı zamanda komplikasyon riskini minimize edecek, mümkün olan en hızlı iyileşmeyi ve en kalıcı sonuçları sağlayacak seçenekleri hastalarına sunar ve uygular. Hastalarının hayallerindeki görünümü anladıktan sonra bunu gerçekçi beklentilerle birleştirerek ve her aşamada şeffaf bir şekilde bilgilendirme yaparak hasta memnuniyetinin en üst seviyede olmasına çalışır. Uygulanan prosedürlerin sonunda hastaların kendilerini olabildiğince iyi ve öz güvenli hissetmesi sağlanır.

Dr. Ok, meme dikleştirme ve büyütme cerrahisi, yüz ve boyun germe, burun estetiği, burun şekillendirme, kaş şekillendirme, üst göz kapağı fazlalıklarının ve göz kapağı torbalarının alınması, vücut ve yağ dokusu şekillendirme, karın germe ameliyatları, annelik estetiği ve liposuction operasyonlarında en güncel, güvenilir ve etkili teknikleri uygulamaktadır.

İngiltere ve Amerika başta olmak üzere, elliyi aşkın ülkeden hastayı hayallerindeki görünüme kavuşturmuş olan Dr. Ok, özel uzmanlık ve tecrübe gerektiren etnik rinoplasti ve kapalı rinoplasti alanlarında dünyanın tanınmış cerrahlarından biridir.

OP. DR. BORA OK

Üyelikler

Dr. Bora Ok, Türk Tabipleri Birliği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPS), Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ASAPS) Avrupa Rinoplasti Derneği (RSE), Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Topluluğu (ISAPS) üyesidir.

Op. Dr. Bora Ok | Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Üyelikler
Op. Dr. Bora Ok | Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Üyelikler

Dr. Bora Ok, Türk Tabipleri Birliği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPS), Avrupa Rinoplasti Derneği (RSE) ve Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Topluluğu (ISAPS) üyesidir.

Katıldığı Kurslar

Plastik cerrahinin öncülerinden Dr. Bryan Mendelson’ın düzenlediği derin plan yüz germe (MAFAC) kursunu tamamlamış olan Dr. Ok aynı zamanda derin plan yüz germe ameliyatı üzerine bir kitap kaleme almış olan dünyaca tanınan Dr. Andrew Jacono’yu da New York’daki kliniğinde ziyaret ederek gözlemlerde bulunmuştur.

 • Temel Mikrocerrahi Kursu, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir, 10-14 Kasım 2009
 • Istanbul International Rhinoplasty Course, Istanbul, 22-24 June 2011
 • 3rd International Eurasian Aesthetic Surgery Course, Istanbul, 24-26 June 2011
 • 8th International Eurasian Aesthetic Plastic Surgery Course & 4th Istanbul Advanced Rhinoplasty Course, Istanbul, 16-19 June 2016
 • Rhinoplasty Workshop, Dr. Abdulkadir Göksel, 2019
 • Vienna Hands-on Cadaver Course, Dr. Giovanni Botti and Dr. Mario Pele Ceravelo, 2019
 • Endoscopic Face Lift Course, Dr Erdem Tezel, 2020
 • Infinity Thread Lift Course, Dr. Naci Çelik, 2022
 • Prolen Mesh Thread Lift Course, Dr. Cem Payaslı, 2022
 • İstanbul Live Rhinoplasty Course, Dr. Abdulkadir Göksel, Dr. Barış Çakır, Dr. Nazım Çerkes, 2022

 

Katıldığı Toplantılar

Dr. Bora Ok, ulusal ve uluslararası plastik cerrahi kongrelerinde özellikle rinoplasti, kapalı rinoplasti ve etnik rinoplasti konularında sunumlar yaparak tecrübelerini diğer hekimlerle paylaşmaktadır.

2021 ve 2022 yıllarında dünyanın en geniş katılımlı rinoplasti toplantısı olan ve en tanınmış rinoplasti cerrahlarının sunum yaptığı Structure & Preservation Rhinoplasty toplantılarında etnik rinoplasti deneyimlerini aktarmıştır.

 • El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Kongresi, Çeşme, 16-19 Mayıs 2008
 • Ulusal Plastik Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Kongresi, 17-21 Ekim 2009
 • Plastic Surgery Special Joint Meeting, Konya, 20-21 May 2011
 • ISAPS Symposium, Sarajevo, 14 September 2011
 • VII Congress of the Balkan Association of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery, Sarajevo, 14-17 September 2011
 • Eurasian Meeting, 2019
 • Gordon Baker Symposium, 2019
 • National Aesthetic Plastic Surgery Meeting, 2019
 • National Plastic Surgery Meeting, Turkey, 2021 (Round Table Meeting Speaker: Innovations and Controversial Issues In Rhinoplasty)
 • Structure & Preservation Rhinoplasty Meeting 2021 (Speaker: Ethnic Nose)
 • Gordon Baker Symposium 2022
 • ISAPS World Congress 2022 Speaker: Closed Rhinoplasty Approach at Ethnic Patients
 • Structure & Preservation Rhinoplasty Meeting, 2022 (Speaker: Tip Support at Ethnic Rhinoplasty; Video Presentation: Closed Approach at Ethnic Rhinoplasty)

 

Yayınlar

Dr. Bora Ok’un yayınlarının listesine buradan ulaşabilirsiniz.


OP. DR. BORA OK

Please publish modules in offcanvas position.